Saturday , May 25 2024

Bucovina Rădăuți rămâne neînvinsă în play-off-ul Ligii a III-a

În etapa a IV-a, echipa antrenată de Ovidiu Murariu a remizat, scor 0-0, pe terenul celor de la FC Bacău

Bucovina Rădăuți a rămas neînvinsă în play-off-ul Seriei I Ligii a III-a, după ce a remizat vineri după-amiază, scor 0-0, pe terenul celor de la FC Bacău, în uvertura etapei a IV-a.

Cea mai mare ocazie a meciului a aparținut gazdelor, care au trimis mingea în bară în minutul 82, prin Gabriel Cîrstean.

Gruparea rădăuțeană a încheiat partida cu un jucător mai puțin pe teren, după ce Robert Ciobanu a fost eliminat în minutul 85.

Bucovina: Puianu – E. Ciobanu, Derevlean, Pintilei, Alecsandru, Bejenar, Serediuc, Netbai, Hopulele, Popovici, R. Ciobanu. Antrenor: Ovidiu Murariu. Au mai intrat: Florescu, Stoian, Stroe și Nistor.

Ştiința Miroslava – CSM Bacău, celălalt meci din runda a IV-a a play-off-ului, se joacă sâmbătă, de la ora 17.00.

Bucovina Rădăuți se va întoarce la Bacău sâmbăta viitoare, pentru meciul cu CSM. (D.C.)

Echipa de fotbal feminin a Şcolii “Miron Costin” din Suceava a ocupat primul loc la faza națională a ONSŞ

Elevele coordonate de profesorii Maria Bestiuc Afanasov și Vasile Corbu au câștigat trofeul Cupei Tymbark …