Saturday , May 4 2024

Bucovina Rădăuți a remizat alb în derbyul primelor două clasate în play-off

Bucovina Rădăuți păstrează un avans de trei puncte în fruntea clasamentului play-off-ului Seriei I a Ligii a III-a, după ce a remizat sâmbătă după-amiază, pe teren propriu, în compania celor de la CSM Bacău, scor 0-0.

Bucovina: Puianu – E. Ciobanu, Florescu, Derevlean, Alecsandru, Bejenar, Serediuc, Netbai, Stroe, R. Ciobanu, Stoian.

Şomuz Fălticeni, egalată pe final la Vaslui

Şomuz Fălticeni a debutat în play-out cu un egal, scor 1-1, obținut sâmbătă, pe terenul grupării CSM Vaslui. Echipa antrenată de Daniel Stoica a condus la pauză prin golul marcat de Costiniuc (’12), gazdele egalând în repriza secundă prin  Tofan (’83).

Şomuz: Borz – David, Nwodu, Asibey, Nițu, Pîntea, Lăcustă, Buceac, Julei, Costiniuc, I. Plămadă. (D.C.)