Bucovina Rădăuți a încheiat seria meciurilor amicale cu o victorie

Echipa antrenată de Ionuț Plămadă s-a impus, cu scorul de 2-1, în jocul test disputat joi după-amiază în compania celor de la CSM Pașcani

Bucovina Rădăuți a încheiat seria meciurilor amicale din intersezon cu o victorie, obținută joi după-amiază, pe stadionul din Târgu Neamț, în fața celor de la CSM Pașcani.

Echipa antrenată de Ionuț Plămadă s-au impus cu scorul de 2-1, printr-o dublă semnată de Merticariu în prima repriză, adversarii reducând din diferență după pauză.

Aflată pe loc de play-off în clasamentul Seriei I a Ligii a III-a, gruparea rădăuțeană va primi în prima etapă din acest an vizita celor de la Hușana Huși, într-un meci programat sâmbătă, 12 martie, pe stadionul Municipal. (D.C.)

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …