Bucovina Rădăuți a bifat a doua victorie în amicale

Formația rădăuțeană s-a impus sâmbătă, pe terenul din Bădeuți, în fața celor de la Juniorul Suceava, cu scorul de 4-1, prin golurile marcate de Ionesi (două), Stroe și Vișinar

Bucovina Rădăuți a bifat a doua victorie de la startul pregătirilor de iarnă, după ce s-a impus în fața celor de la Juniorul Suceava, cu scorul de 4-1, într-un meci amical disputat sâmbătă, pe terenul din Bădeuți.

Gruparea rădăuțeană a marcat prin Stroe, Vișinar și antrenorul-jucător Iulian Ionesi, autorul unei duble, reușita de onoare a oaspeților fiind semnată de Alex Negrea.

Bucovina Rădăuți (prima repriză): Butnariu – E. Ciobanu, Chirilescu, Florescu, Antonesei, Vitu, Dănilă, Stroe, Străjeriu, R. Ciobanu, Stoian.

Bucovina Rădăuți (repriza secundă): Puianu – Şpac, Nistor, Vișinar, Coajă, Pitic, Bejenar, I. Coroamă, C. Coroamă, Plămadă, Irimescu.

Pe parcursul reprizei a doua au mai intrat portarul Rotar și antrenorul-jucător Ionesi.

În următorul meci amical, Bucovina Rădăuți va întâlni miercuri colega de serie Hușana Huși. (Dănuț CHIDOVEȚ. Foto: Cristian PLOŞCEAC)