Monday , June 27 2022

Bucovina Fratautii Noi a realizat scorul etapei

N liderul la zi al clasamentului Ligii a IV-a s-a impus cu un neverosimil scor de 8-0 `n meciul disputat pe teren propriu `n compania celor de la Rar\ul C=mpulung Moldovenesc

Bucovina Fr\t\utii Noi a realizat duminic\ scorul etapei, 8-0 cu “lanterna ro[ie” Rar\ul C=mpulung Moldovenesc [i a r\mas `n fotoliul de lider al clasamentului, av=nd punctaj maxim dup\ primele trei runde ale campionatului Ligii a IV-a. Prima clasat\ [i-a asigurat victoria prin golurile semnate de Stoian (4), Ionesi (2), Cojocariu [i D. Munteanu. Gruparea din Frat\u]ii Noi este urmat\ `n fruntea clasamentului de un pluton de patru forma]ii: Dorna Vatra Dornei, Foresta M\lini, Steaua Dumbr\veni [i FC Marginea, fiecare acumul=nd c=te [ase puncte dup\ etapa din weekend. ~ntr-un alt meci al etapei a III-a, CS Gura Humorului a trecut pe plus `n dreptul punctelor din clasament, dup\ ce s-a impus cu scorul de 3-1 `n fa]a celor de la Foresta Moldovi]a. (D\nu] CHIDOVE})

N Etapa a III-a:

CS Gura Humorului – Foresta Moldovi]a         3-1
FC Marginea – Unirea Boroaia                 2-0
Viitorul Liteni – Dorna Vatra Dornei             0-1
Voin]a Stroie[ti – Foresta M\lini             2-3
Steaua Dumbraveni – Bucovina R\d\u]i         1-0
Zimbrul Siret – Rapid II Suceava             2-2
Bucovina Fr\t\u]ii Noi – CSM Rar\ul             8-0
Florconstruct P\tr\u]i – Danalis Zvori[tea         4-2
Minerul Iacobeni – Sporting Arbore             3-3

Echipa    M    V    E    I    Gol    Pct.
1.    Bucovina Fr\t\u]ii Noi    3    3    0    0    17-2    9
2.    Dorna Vatra Dornei    3    2    0    1    6-2    6
3.    Foresta M\lini    3    2    0    1    9-7    6
4.    Steaua Dumbr\veni    3    2    0    1    5-4    6
5.    FC Marginea    3    2    0    1    5-6    6
6.    Sporting Arbore    3    1    2    0    10-8    5
7.    Rapid II Suceava    3    1    2    0    7-5    5
8.    Zimbrul Siret    3    1    1    1    5-5    4
9.    Foresta Moldovi]a    3    1    1    1    5-6    4
10.    Minerul Iacobeni    3    1    1    1    5-9    4
11.    Viitorul Liteni    3    1    0    2    6-6    3
12.    Bucovina R\d\u]i    3    1    0    2    6-7    3
13.    Florconstruct P\tr\u]i    3    1    0    2    6-7    3
14.    CS Gura Humorului    3    3    0    0    9-3    1*
15.    Voin]a Stroie[ti    3    0    1    2    5-9    1
16.    Danalis Zvori[tea    3    0    0    3    4-9    0
17.    Unirea Boroaia    3    0    0    3    1-7    0
18.    Rar\ul C-lung Moldovenesc    3    1    0    2    2-11    -9**
* echipa penalizat\ cu 8 puncte din cauza ne`ndeplinirii baremului `n sezonul trecut;
** echipa penalizat\ cu 12 puncte din cauza ne`ndeplinirii baremului `n sezonul trecut

Vezi si

VIDEO – Luptătorul sucevean Andrei Ostrovanu și-a trecut o nouă victorie în palmares

Luptătorul sucevean a câștigat la puncte, printr-o decizie unanimă a arbitrilor, meciul disputat vineri seară, …