Thursday , March 28 2024

Atletul dornean Alexandru Prâsneac s-a impus într-un concurs organizat la Debrecen

Sportivul de la CSM Dorna Vatra Dornei a câștigat cursa de 800 de metri, fiind foarte aproape să doboare recordul național al probei la categoria sub 16 ani

Alexandru Prâsneac a ocupat primul loc în proba de 800 de metri din cadrul festivalului atletic “Kovacs Gyula Nemzetkozi Gyermek” ce a avut loc sâmbăta trecută la Debrecen (Ungaria).

Sportivul pregătit de Cristian Prâsneac a trecut linia de sosire cu timpul de 1 minut, 55 de secunde și 81 de sutimi, fiind aproape să doboare recordul național al probei la categoria under-16.

Antrenorul Cristian Prâsneac a ținut să mulțumească pentru sprijin Primăriei și Consiliului Local Vatra Dornei și sponsorilor Aqua Carpatica, Lordinul Vatra Dornei și Black-Hill Vatra Dornei. (Dănuț CHIDOVEȚ)

LPS Suceava se menține pe podium în Liga Elitelor U14

LPS Suceava a rămas pe podium în Liga Elitelor U14, după ce a câștigat derbyul …