Atletul dornean Alexandru Prâsneac a urcat pe podium la Grand Prix-ul de la Viena

Sportivul pregătit de Cristian Prâsneac a ocupat locul 3 în proba de 800 de metri

Alexandru Prâsneac a ocupat locul 3 în proba de 800 de metri din cadrul Grand Prix-ului Mid Summer Track Night, concurs desfășurata sâmbătă, în Austria.

Atletul pregătit de Cristian Prâsneac la CSM Dorna Vatra Dornei a încheiat cursa de la Viena într-un minut, 55 de secunde și 29 de sutimi, timp prin care și-a reconfirmat baremul pentru Campionatul European U18 și Festivalul Olimpic al Tineretului European.

Cristian Prâsneac a ținut să mulțumească pentru sprijin conducerii clubului CSM Dorna Vatra Dornei și sponsorilor Apa Bucovina și Hotel Dorna Vatra Dornei. (Dănuț CHIDOVEȚ)