Friday , March 29 2024

Atletele sucevene au cucerit trei medalii la Campionatele Naționale

Talida Sfârghiu a devenit campioană națională de tineret în proba de 1.500 de metri

Atletele de la CSM Suceava – CSM Rarăul Câmpulung Moldovenesc au cucerit trei medalii la Campionatele Naționale pentru seniori și tineret ce au avut loc la sfârșitul săptămânii trecute la Craiova.

Talida Sfârghiu a devenit campioană națională de tineret în proba de 1.500 de metri, la finalul unei curse în care colega sa de club, Mădălina Sârbu s-a clasat pe locul 2. Cea de-a treia medalie a fost adusă de Antonia Bodnariuc, care a cucerit argintul la 800 de metri.

Cele trei sportive se pregătesc la Câmpulung Moldovenesc sub îndrumarea antrenoarei Elena-Erzilia Țîmpău. (Dănuț CHIDOVEȚ)

LPS Suceava se menține pe podium în Liga Elitelor U14

LPS Suceava a rămas pe podium în Liga Elitelor U14, după ce a câștigat derbyul …