Thursday , April 25 2024

Argentina s-a calificat in sferturile Cupei Mondiale. 1-0 cu Elvetia in prelungiri

argentina

Minutul 118. Pasa Messi, gol Di Maria. 1-0. Argentina s-a calificat in sferturi cu doar doua minute inainte de penalty-uri.

Reprezentativa Argentinei s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Mondiale în urma victoriei de marţi, de la Sao Paulo, scor 1-0, după prelungiri, din meciul cu selecţionata Elveţiei, în optimile competiţiei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Angel Di Maria, în minutul 118.

Argentina: Romero – Zabaleta, Garay, F. Fernandez, Rojo (Basanta ‘105+1) – Gago (Biglia ‘106), Mascherano, Di Maria – Messi, Higuain, Lavezzi (Palacio ’74). Selecţioner: Alejandro Sabella

Elveţia: Benaglio – Lichtsteiner, Schär, Djourou, Rodriguez – Behrami, Inler – Shaqiri, Xhaka (Fernandes ’66), Mehmedi (Dzemaili ‘113)- Drmic (Seferovici ’82). Selecţioner: Ottmar Hitzfeld (GER)
Cartonaşe galbene: Rojo ’90, Di Maria ‘120, Garay ‘120+4 / Xhaka ’36, Fernandes ’72

Arbitri: Jonas Eriksson (Suedia) – Mathias Klasenius (Suedia), Daniel Warnmark (Suedia) – Svein Oddvar Moen (Norvegia).

În sferturile de finală, Argentina va întâlni învingătoarea meciului dintre Belgia şi SUA, programat la ora 23.00.

Lăcrămioara Perijoc şi-a asigurat o medalie la Europenele de box la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc și-a asigurat o medalie la Campionatele Europene de box de la …