Andrei Gag a devenit campion național indoor

Atletul de la CSU Suceava s-a impus sâmbătă în proba de aruncare a greutății din cadrul etapei finale a Campionatelor Naționale indoor

Premiile DJTS - Gag

Andrei Gag s-a numărat printre protagoniștii etapei finale a Campionatelor Naționale de atletism indoor, competiție desfășurată la sfârșitul săptămânii trecute, în sala “Lia Manoliu” din București. Sportivul pregătit la CSU Suceava de antrenorul Ion Zanfirache și-a asigurat titlul național în proba de aruncare a greutății cu un rezultat de 19 metri și 70 centrimetri, fiind urmat de vâlceanul Rareș Toader, cu 19 metri și 57 de centrimetri, informează siteul fra.ro.

Pentru Gag, această competiție a fost ultima repetiție în perspectiva Balcaniadei de sală, de la Istanbul, programată între 26-28 februarie și a Cupei Europei de Aruncări Lungi de la Arad, ce va avea loc la începutul lunii martie. (D.C.)