Alexandru Buziuc a marcat din nou în Liga I

Atacantul sucevean le-a adus un punct celor de la CS Mioveni în meciul cu Academica Clinceni

Alexandru Buziuc a reușit al doilea gol în două etape consecutive pentru CS Mioveni. Atacantul sucevean a înscris în remiza pe care argeșenii au înregistrat-o luni pe terenul celor de la Academica Clinceni, scor 1-1. Ilfovenii au condus cu 1-0 din minutul 18, printr-un gol marcat de Ventura. Titular în meciul de la Clinceni, Alexandru Buziuc a restabilit egalitatea în minutul 77.

Bogdan Rusu a șutat după ce a primit o pasă lungă, iar în acel moment a fost atins de Jutric, care a ridicat talpa. Centralul Andrei Antonie a arătat spre punctul cu var, iar Buziuc a transformat fără emoții. Penalty au primit și cei de la Academica Clinceni zece minute mai târziu, dar Juan Bautista Cascini nu a fost la fel de inspirat ca Buziuc, iar scorul final a rămas 1-1.

În urmă cu o etapă Buziuc marcase unicul gol al meciului pe care CS Mioveni l-a câștigat în fața celor de la FCU Craiova, scor 1-0. (Dănuț CHIDOVEȚ)