Wednesday , April 24 2024

Alexandra Dulgheru se califica in sferturi la Roma dupa o victorie cum rar se vede, in fata Ekaterinei Makarova

dulgheru

Alexandra Dulgheru s-a calificat in sferturile de finala de la Roma dupa ce a invins-o pe ocupanta locului 8 in clasamentul WTA, Ekaterina Makarova, scor 6-4, 6-3.

Desi a avut un start mai greoi de meci, in care Makarova a inceput mai bine si a condus cu 4-1, Alexandra Dulgheru a revenit fabulos si si-a zdrobit practic adversara.

In primul set, de la 1-4, Alexandra a castigat cinci game-uri consecutive si a luat setul dupa 46 de minute.

Makarova a inceput mai bine si setul secund, a condus cu 2-0, dar din nou nu a avut nicio sansa in fata sportivei noastre.

Alexandra a avut o noua revenire incredibila si a castigat urmatoarele cinci game-uri pentru a se califica apoi in sferturile de finala.

In aceasta faza a competitiei, Alexandra o va intalni pe castigatoarea duelului dintre Simona Halep si Venus Williams.

Pentru calificarea in sferturile de finala, Alexandra si-a asigurat un cec in valoare de 46.000 de euro si 190 de puncte WTA.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …