Administratorul Fiorentinei: Mutu este un geniu, dar este şi obraznic

Administratorul delegat al clubului AC Fiorentina, Sandro Mencucci, a declarat, luni, pentru Radio Rai, că atacantul Adrian Mutu este un geniu, dar în acelaşi timp este şi obraznic, informează site-ul fiorentina.it.

“Mutu este un geniu, dar este şi obraznic. În viaţă a făcut multe greşeli, dar în teren este o mare resursă pentru Fiorentina. El este fundamental pentru noi. Orice amendă ar primi, între noi există un raport bun. Florenţa este oraşul ideal pentru jucători ca Mutu, un oraş liniştit”, a spus Mencucci.

Atacantul Adrian Mutu, revenit pe teren la sfârşitul lunii octombrie, după o suspendare de nouă luni, a marcat golul victoriei formaţiei Fiorentina, scor 1-0, în meciul cu echipa Cagliari, din etapa a XV-a a campionatului Italiei. Mutu a fost integralist la Fiorentina, el marcând cu capul în minutul 52. El a mai marcat şi în minutul 44, însă golul a fost anulat pe motiv de ofsaid. De asemenea, el a primit un cartonaş galben în minutul 57.