Tuesday , April 16 2024

Șomuz și Foresta și-au împărțit punctele în derbyul local de la Fălticeni

Șomuz și Foresta și-au împărțit punctele în primul derby sucevean din actuala ediție de campionat a Ligii a III-a, cele două formații terminând la egalitate, scor 0-0, sâmbătă, pe stadionul “Constantin Jamaischi” din Fălticeni.

Echipa antrenată de Dorin Goian a dominat jocul în repriza a doua, când a avut și cea mai mare ocazie de gol prin Căinari, care a nimerit bara din lovitură liberă.
Într-o altă partidă a etapei a V-a, Bucovina Rădăuți s-a bătut singură la Darabani, unde a cedat în fața gazdelor de la Viitorul, cu scorul de 2-3. Oaspeții au marcat primii prin Stoian și au închis tabela prin Șvichi.

Jurnaliștii francezi nu-l uită și nu-l iartă pe arbitrul român Istvan Kovacs

UEFA a desemnat, duminică, arbitrul partidei din manșa retur a sferturilor de finală ale Ligii …