LISTĂ. Toate unitățile de învățământ din municipiul Suceava încep săptămâna viitoare în scenariul galben, iar 30 de școli din județ în scenariul roșu

reportersite
24 octombrie 2020, 6:30

Comitetul Județean pentru Situații de Urgență a reanalizat scenariile de funcționare a unităților de învățământ din județ pentru săptămâna viitoare, ținând cont de statisticile epidemiologice elaborate de către Direcția de Sănătate Publică.

Modificările au avut la bază propunerile formulate de consiliile de administrație ale unităților școlare, avizate de Inspectoratul Școlar Județean și DSP, pentru săptămâna 26-30 octombrie. Drept urmare, 30 de unități de învățământ vor funcționa în scenariul roșu, și anume unitățile din Câmpulung Moldovenesc – Centrul de Studii ”Ștefan cel Mare și Sfânt – Bucovina”, Clubul Copiilor, Colegiul Național ”Dragoș Vodă”, Colegiul Militar, Colegiul Silvic, Colegiul Tehnologic Nr. 1, Școlile Gimnaziale ”Bogdan Vodă”, ”George Voevidca”, ”Teodor V. Ștefanelli”, Școala Profesională Specială și cele din Gura Humorului sunt pe scenariul roșu Centrul Școlar de Educație Incluzivă ”Sfântul Andrei”, Clubul Copiilor, Clubul Sportiv Școlar, Colegiul ”Alexandru cel Bun”, grădinițele ”Lumea Copilăriei”, ”Căsuța Piticilor”, ”Paradisul Piticilor”, școlile gimnaziale Nr. 1, ”Petru Comarnescu”, ”Teodor Balan”, Școala Postliceală Sanitară ”Medica Studium”.

Tot în scenariul roșu vor activa săptămâna viitoare unitățile școlare din Siret – Colegiul Tehnic ”Lațcu Vodă”, Școala Gimnazială ”Petru Mușat”, Școala Gimnazială Bucșoaia, Școala Gimnazială Dorna Arini, Școala Gimnazială ”Dimitrie Gusti” Fundu Moldovei, Școala Gimnazială Pojorâta, Școala Gimnazială Sadova, Liceul Tehnologic ”Tomșa Vodă” Solca și Școala Gimnazială Todirești.

Pe scenariu mixt, galben și roșu, sunt Școala Gimnazială Milișăuți, Clubul Copiilor Rădăuți, Școala Gimnazială Frătăuții Vechi și Școala Gimnazială ”Academician H. Mihăescu” Udești.

În ceea ce privește municipiul Suceava, toate unitățile de învățământ vor începe săptămâna viitoare în scenariul galben, potrivit hotărârii CJSU. Astfel, Colegiul de Artă ”Ciprian Porumbescu”, Colegiul Național ”Petru Rareș” și Școala Generală nr. 1 ies din scenariul roșu. (O. N.)

 

Nr. crt. Denumire unitate de învățământ (PJ) Scenariul stabilit în consiliile

de administrație

Observații
1. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN BĂNCESCU” ADÂNCATA Scenariu galben S2
2. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCA ARBURE” ARBORE Scenariu verde S1
3. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE STOLERU” BAIA Scenariu verde S1
4. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 BAIA Scenariu verde S1
5. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BAINEȚ Scenariu verde S1
6. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂIȘEȘTI Scenariu verde S1
7. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLĂCEANA Scenariu galben S2
8. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BĂLCĂUȚI Scenariu verde S1
9. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” BĂNEȘTI Scenariu verde S1
10. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BERCHIȘEȘTI Scenariu galben S2
11. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE TOFAN” BILCA Scenariu verde S1
12. LICEUL TEHNOLOGIC SPECIAL BIVOLARIE Scenariu verde S1
13. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BIVOLARIE Scenariu verde S1
14. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 BOGDĂNEȘTI Scenariu verde S1
15. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VASILE TOMEGEA” BOROAIA Scenariu verde S1
16. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOSANCI Scenariu galben S2
17. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BOTOȘANA Scenariu galben S2
18. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BREAZA Scenariu verde S1
19. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BRODINA Scenariu verde S1
20. LICEUL TEHNOLOGIC „NICOLAI NANU” BROȘTENI Scenariu galben S2
21. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUCȘOAIA Scenariu roșu S3
22. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BUDENI Scenariu verde S1
23. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ARTUR GOROVEI” BUNEȘTI Scenariu verde S1
24. ȘCOALA GIMNAZIALĂ BURLA Scenariu verde S1
25. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ”STEJĂRELUL” CAJVANA Scenariu verde S1
26. LICEUL TEHNOLOGIC ”ȘTEFAN CEL MARE” CAJVANA Scenariu verde S1
27. ȘCOALA GIMNAZIALĂ CALAFINDEȘTI Scenariu galben S2
28. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION BARBIR” CAPU CÂMPULUI Scenariu verde S1
29. CENTRUL DE STUDII „ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÂNT – BUCOVINA” CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
30. CLUBUL COPIILOR CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
31. COLEGIUL NAȚIONAL „DRAGOȘ VODĂ” CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
32. COLEGIUL NAȚIONAL MILITAR „ȘTEFAN CEL MARE” CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
33. COLEGIUL SILVIC „BUCOVINA” CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
34. LICEUL TEHNOLOGIC NR. 1 CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
35. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BOGDAN VODĂ” CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
36. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GEORGE VOEVIDCA” CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
37. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TEODOR V. ȘTEFANELLI” CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
38. ȘCOALA PROFESIONALĂ SPECIALĂ CÂMPULUNG MOLDOVENESC Scenariu roșu S3
39. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ȘTEFAN CEL MARE” CÂRLIBABA Scenariu galben S2
40. ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIOCĂNEȘTI Scenariul galben S2
41. ȘCOALA GIMNAZIALĂ CIPRIAN PORUMBESCU Scenariu verde S1
42. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „VORNICU SIMION TĂUTU” COMĂNEȘTI Scenariu galben S2
43. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN BLĂNARU” CORNU LUNCII Scenariu galben S2
44. ȘCOALA GIMNAZIALĂ COROCĂIEȘTI Scenariu verde S1
45. ȘCOALA GIMNAZIALĂ COȘNA Scenariu verde S1
46. ȘCOALA GIMNAZIALĂ CRUCEA Scenariu verde S1
47. LICEUL TEHNOLOGIC „OLTEA DOAMNA” DOLHASCA Scenariu verde S1
48. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „HATMANUL ȘENDREA” DOLHEȘTII MARI Scenariu verde S1
49. LICEUL TEHNOLOGIC DORNA CANDRENILOR Scenariu verde S1
50. ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNA ARINI Scenariu roșu S3
51. ȘCOALA GIMNAZIALĂ DORNEȘTI Scenariu verde S1
52. ȘCOALA GIMNAZIALĂ DRĂGOIEȘTI Scenariu verde S1
53. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LUCA GAVRIL” DRĂGUȘENI Scenariu verde S1
54. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „DUMBRAVA MINUNATĂ” DUMBRĂVENI Scenariu verde S1
55. LICEUL TEHNOLOGIC „MIHAI EMINESCU” DUMBRĂVENI Scenariu galben S2
56. CLUBUL COPIILOR FĂLTICENI Scenariu galben S2
57. COLEGIUL NAȚIONAL „NICU GANE” FĂLTICENI Scenariu galben S2
58. COLEGIUL TEHNIC „MIHAI BĂCESCU” FĂLTICENI Scenariu galben S2
59. COLEGIUL „VASILE LOVINESCU” FĂLTICENI Scenariu galben S2
60. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „VOINICELUL” FĂLTICENI Scenariu galben S2
61. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „PINOCCHIO” FĂLTICENI Scenariu galben S2
62. GRĂDINIȚA SPECIALĂ FĂLTICENI Scenariu galben S2
63. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU IOAN CUZA” FĂLTICENI Scenariu galben S2
64. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN CIUREA” FĂLTICENI Scenariu galben S2
65. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION IRIMESCU” FĂLTICENI Scenariu galben S2
66. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” FĂLTICENI Scenariu galben S2
67. ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION FĂLTICENI Scenariu galben S2
68. ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ ”CENTRUL DE STUDII EUROPEAN” FĂLTICENI Scenariu galben S2
69. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION MUCELEANU” FÂNTÂNA MARE Scenariu verde S1
70. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IRACLIE PORUMBESCU” FRĂTĂUȚII NOI Scenariu verde S1
71. ȘCOALA GIMNAZIALĂ FRĂTĂUȚII VECHI Scenariu mixt,

Scenariu galben S2 și roșu S3

72. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION ȘUHANE” FRUMOSU Scenariu verde S1
73. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE GUSTI” FUNDU MOLDOVEI Scenariu roșu S3
74. ȘCOALA GIMNAZIALĂ GĂINEȘTI Scenariu verde S1
75. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SAMSON BODNĂRESCU” GĂLĂNEȘTI Scenariu verde S1
76. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PAHOMIE C. VASILIU” GRĂMEȘTI Scenariu galben S2
77. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAIL SADOVEANU” GRĂNICEȘTI Scenariu verde S1
78. ȘCOALA GIMNAZIALĂ GULIA Scenariu verde S1
79. CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ „SF. ANDREI” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
80. CLUBUL COPIILOR GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
81. CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
82. COLEGIUL „ALEXANDRU CEL BUN” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
83. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „LUMEA COPILĂRIEI” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
84. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „CĂSUȚA PITICILOR” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
85. GRĂDINIȚA ”PARADISUL PITICILOR” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
86. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
87. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PETRU COMARNESCU” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
88. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „TEODOR BALAN” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
89. ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „MEDICA STUDIUM” GURA HUMORULUI Scenariu roșu S3
90. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI HALUNGA” HĂNȚEȘTI Scenariu verde S1
91. ȘCOALA GIMNAZIALĂ HÂRTOP Scenariu verde S1
92. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „I.G.SBIERA” HORODNIC DE JOS Scenariu verde S1
93. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IULIAN VESPER” HORODNIC DE SUS Scenariu verde S1
94. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”MARIA CANTACUZINO” HORODNICENI Scenariu galben S2
95. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „LIVIU SUHAR” IACOBENI Scenariu galben S2
96. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 IASLOVĂȚ Scenariu verde S1
97. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 IASLOVĂȚ Scenariu verde S1
98. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „SIMION FLOREA MARIAN” ILIȘEȘTI Scenariu galben S2
99. ȘCOALA GIMNAZIALĂ IPOTEȘTI Scenariu galben S2
100. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION AFLOREI” IZVOARELE SUCEVEI Scenariu verde S1
101. LICEUL TEHNOLOGIC „IORGU VÎRNAV LITEANU” LITENI Scenariu verde S1
102. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT MARGINEA Scenariu verde S1
103. LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE GHERASIM” MARGINEA Scenariu verde S1
104. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 MARGINEA Scenariu verde S1
105. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 MARGINEA Scenariu verde S1
106. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „NICOLAE LABIȘ” MĂLINI Scenariu verde S1
107. ȘCOALA GIMNAZIALĂ MĂRIȚEI Scenariu galben S2
108. ȘCOALA GIMNAZIALĂ MILIȘĂUȚI Scenariul mixt,

Scenariu galben S2 și roșu S3

109. ȘCOALA GIMNAZIALĂ MITOCU DRAGOMIRNEI Scenariu galben S2
110. ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOARA NICĂ Scenariu galben S2
111. ȘCOALA GIMNAZIALĂ MOLDOVA SULIȚA Scenariu verde S1
112. LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE COCEA” MOLDOVIȚA Scenariu verde S1
113. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NEAGRA ȘARULUI Scenariu verde S1
114. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ONICENI Scenariu verde S1
115. ȘCOALA GIMNAZIALĂ OSTRA Scenariu verde S1
116. ȘCOALA GIMNAZIALĂ PANACI Scenariu verde S1
117. ȘCOALA GIMNAZIALĂ PĂLTINOASA Scenariu verde S1
118. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN MORARIU” PĂTRĂUȚI Scenariu verde S1
119. LICEUL TEHNOLOGIC „NICANOR MOROȘAN” PÂRTESTII DE JOS Scenariu galben S2
120. ȘCOALA GIMNAZIALĂ PÂRTEȘTII DE SUS Scenariu galben S2
121. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CONSTANTIN TOMESCU” PLEȘEȘTI Scenariu verde S1
122. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „CRISTOFOR SIMIONESCU” PLOPENI Scenariu verde S1
123. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „KRYSTYNA BOCHENEK” POIANA MICULUI Scenariu galben S2
124. ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIANA STAMPEI Scenariu verde S1
125. ȘCOALA GIMNAZIALĂ POIENI SOLCA Scenariu verde S1
126. ȘCOALA GIMNAZIALĂ POJORÂTA Scenariu roșu S3
127. ȘCOALA GIMNAZIALĂ PREUTEȘTI Scenariu verde S1
128. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MITROPOLIT IACOB PUTNEANUL” PUTNA Scenariu verde S1
129. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION LOVINESCU” RĂDĂȘENI Scenariu verde S1
130. CLUBUL COPIILOR RĂDĂUȚI Scenariu mixt,

Scenariu galben S2 și roșu S3

131. CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
132. COLEGIUL „ANDRONIC MOTRESCU” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
133. COLEGIUL NAȚIONAL „EUDOXIU HURMUZACHI” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
134. COLEGIUL TEHNIC RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
135. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”GRĂDINIȚA MAGICĂ” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
136. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „MICUL PRINȚ” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
137. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „PRICHINDELUL” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
138. GRĂDINIȚA „SF.MARIA” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
139. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „BOGDAN VODĂ” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
140. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DIMITRIE CANTEMIR” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
141. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GHEORGHE POPADIUC” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
142. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIHAI EMINESCU” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
143. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „REGINA ELISABETA” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
144. ȘCOALA GIMNAZIALĂ SPECIALĂ „SF. STELIAN” RĂDĂUȚI Scenariu galben S2
145. ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ CENTRUL DE STUDII „ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÂNT” RĂDĂUȚI Scenariul galben S2
146. ȘCOALA GIMNAZIALĂ RÂȘCA Scenariu verde S1
147. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ROTUNDA Scenariu verde S1
148. ȘCOALA GIMNAZIALĂ SADOVA Scenariu roșu S3
149. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „AURELIAN STANCIU” SALCEA Scenariu verde S1
150. ȘCOALA GIMNAZIALĂ SATU MARE Scenariu galben S2
151. ȘCOALA GIMNAZIALĂ SIMINICEA Scenariu galben S2
152. COLEGIUL TEHNIC „LAȚCU VODĂ” SIRET Scenariu roșu S3
153. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „PETRU MUȘAT” SIRET Scenariu roșu S3
154. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ALEXANDRU LĂPUȘNEANU” SLATINA Scenariu verde S1
155. LICEUL TEHNOLOGIC „TOMȘA VODĂ” SOLCA Scenariu roșu S3
156. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE ONCIUL” STRAJA Scenariu verde S1
157. ȘCOALA GIMNAZIALĂ STROIEȘTI Scenariu galben S2
158. ȘCOALA GIMNAZIALĂ STULPICANI Scenariu verde S1
159. CENTRUL ȘCOLAR DE EDUCAȚIE INCLUZIVĂ SUCEAVA Scenariu galben S2
160. COLEGIUL DE ARTĂ „CIPRIAN PORUMBESCU” SUCEAVA Scenariu galben S2
161. COLEGIUL ECONOMIC „DIMITRIE CANTEMIR” SUCEAVA Scenariu galben S2
162. COLEGIUL NAȚIONAL DE INFORMATICĂ „SPIRU HARET” SUCEAVA Scenariu galben S2
163. COLEGIUL NAȚIONAL „MIHAI EMINESCU” SUCEAVA Scenariu galben S2
164. COLEGIUL NAȚIONAL „PETRU RAREȘ” SUCEAVA Scenariu galben S2
165. COLEGIUL NAȚIONAL „ȘTEFAN CEL MARE” SUCEAVA Scenariu galben S2
166. COLEGIUL TEHNIC „ALEXANDRU IOAN CUZA” SUCEAVA Scenariu galben S2
167. COLEGIUL TEHNIC DE INDUSTRIE ALIMENTARĂ SUCEAVA Scenariu galben S2
168. COLEGIUL TEHNIC „PETRU MUȘAT” SUCEAVA Scenariu galben S2
169. COLEGIUL TEHNIC „SAMUIL ISOPESCU” SUCEAVA Scenariu galben S2
170. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „OBCINI” SUCEAVA Scenariu galben S2
171. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL ȘI PRELUNGIT ”TRIKI RIKI” SUCEAVA Scenariu galben S2
172. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „ȚĂNDĂRICĂ” SUCEAVA Scenariu galben S2
173. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „AȘCHIUȚĂ”SUCEAVA Scenariu galben S2
174. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „GULLIVER” SUCEAVA Scenariu galben S2
175. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”LA PITICUL VESEL” SUCEAVA Scenariu galben S2
176. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT ”MICUL PRINȚ” SUCEAVA Scenariu galben S2
177. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „PRICHINDEL” SUCEAVA Scenariu galben S2
178. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „1-2-3” SUCEAVA Scenariu galben S2
179. GRĂDINIȚA „SAMARITEANUL” NR. 20 SUCEAVA Scenariu galben S2
180. LICEUL CU PROGRAM SPORTIV SUCEAVA Scenariu galben S2
181. LICEUL „NATANAEL” SUCEAVA Scenariu galben S2
182. LICEUL TEHNOLOGIC „VIRGIL MADGEARU” SUCEAVA Scenariu galben S2
183. LICEUL TEORETIC „FILADELFIA” SUCEAVA Scenariu galben S2
184. PALATUL COPIILOR SUCEAVA Scenariu galben S2
185. SEMINARUL TEOLOGIC LICEAL ORTODOX „MITROPOLITUL DOSOFTEI” SUCEAVA Scenariu galben S2
186. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „GRIGORE GHICA VOIEVOD” SUCEAVA Scenariu galben S2
187. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ION CREANGĂ” SUCEAVA Scenariul galben S2
188. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „JEAN BART” SUCEAVA Scenariu galben S2
189. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „MIRON COSTIN” SUCEAVA Scenariu galben S2
190. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 SUCEAVA Scenariu galben S2
191. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 10 SUCEAVA Scenariu galben S2
192. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 SUCEAVA Scenariu galben S2
193. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 SUCEAVA Scenariu galben S2
194. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 6 SUCEAVA Scenariu galben S2
195. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 8 SUCEAVA Scenariu galben S2
196. ȘCOALA POSTLICEALĂ F.E.G. EDUCATION – FILIALA SUCEAVA Scenariu galben S2
197. ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ CENTRUL DE STUDII „ȘTEFAN CEL MARE ȘI SFÂNT” SUCEAVA Scenariu galben S2
198. ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ SUCEAVA Scenariu galben S2
199. ȘCOALA PRIMARĂ ”SFÂNTUL IOAN CEL NOU DE LA SUCEAVA” SUCEAVA Scenariu verde S1
200. ȘCOALA „ROMÂNO-BRITANICĂ SUCEAVA” SUCEAVA Scenariu galben S2
201. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE VATAMANIUC” SUCEVIȚA Scenariu verde S1
202. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „DIMITRIE PĂCURARIU” ȘCHEIA Scenariu galben S2
203. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ȘERBĂUȚI Scenariu verde S1
204. ȘCOALA GIMNAZIALĂ TODIREȘTI Scenariu roșu S3
205. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „ACADEMICIAN H. MIHĂESCU” UDEȘTI Scenariu mixt,

Scenariu verde S1 și roșu S3

206. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ULMA Scenariu verde S1
207. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VADU MOLDOVEI Scenariu galben S2
208. ȘCOALA GIMNAZIALĂ VALEA MOLDOVEI Scenariu verde S1
209. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IORGU G. TOMA” VAMA Scenariu verde S1
210. CLUBUL COPIILOR VATRA DORNEI Scenariu galben S2
211. CLUBUL SPORTIV ȘCOLAR VATRA DORNEI Scenariu galben S2
212. GRĂDINIȚA CU PROGRAM NORMAL „CĂSUȚA POVEȘTILOR” VATRA DORNEI Scenariu galben S2
213. GRĂDINIȚA CU PROGRAM PRELUNGIT „ALBA CA ZĂPADA” VATRA DORNEI Scenariu galben S2
214. LICEUL TEHNOLOGIC „VASILE DEAC” VATRA DORNEI Scenariu galben S2
215. LICEUL TEORETIC ”ION LUCA” VATRA DORNEI Scenariu galben S2
216. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VATRA DORNEI Scenariu galben S2
217. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VATRA DORNEI Scenariu galben S2
218. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 4 VATRA DORNEI Scenariu galben S2
219. ȘCOALA POSTLICEALĂ SANITARĂ „ȚARA DE SUS” VATRA DORNEI Scenariu galben S2
220. ȘCOALA GIMNAZIALĂ VATRA MOLDOVIȚEI Scenariu verde S1
221. ȘCOALA GIMNAZIALĂ VEREȘTI Scenariu verde S1
222. ȘCOALA GIMNAZIALĂ „IOAN VICOVEANU” VICOVU DE JOS Scenariu verde S1
223. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VICOVU DE JOS Scenariu verde S1
224. LICEUL TEHNOLOGIC „ION NISTOR” VICOVU DE SUS Scenariu verde S1
225. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 1 VICOVU DE SUS Scenariu verde S1
226. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 2 VICOVU DE SUS Scenariu verde S1
227. ȘCOALA GIMNAZIALĂ NR. 3 VICOVU DE SUS Scenariu verde S1
228. ȘCOALA GIMNAZIALĂ VOITINEL Scenariu verde S1
229. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ”DR. SIMION ȘI METZIA HÎJ” VOLOVĂȚ Scenariu verde S1
230. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZAMOSTEA Scenariu galben S2
231. ȘCOALA GIMNAZIALĂ ZVORIȘTEA Scenariu verde S1