Sunday , November 27 2022

Foresta și-a asigurat primul loc la finalul anului după victoria de la Darabani

Foresta și-a asigurat primul loc în clasament la finalul anului după ce a câștigat chinuit, sâmbătă, pe terenul celor de la Viitorul Darabani, cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Botezatu, în minutul 4.

Bucovina Rădăuți a rămas pe loc de play-off după ce a remizat la Bucecea, în compania gazdelor de la Dante Botoșani, scor 2-2, la finalul unui meci în care a egalat în ultima jumătate de oră prin Svichi (penalty) și Ungurianu.

Într-un alt meci al etapei a XIII-a, Șomuz Fălticeni a încheiat nedecis, pe teren propriu, scor 1-1, cu Ceahlăul Piatra Neamț, după ce a condus la pauză printr-un gol înscris de Martin. (D.C.)

Conf. univ. dr.  Carmen Cornelia Balan, distins membru al comunităţii academice sucevene, a încetat din viață

Universitatea ”Ștefan cel Mare” Suceava a anunțat, sâmbătă,  trecerea la cele veșnice a doamnei conf. …