Saturday , April 20 2024

CSU din Suceava a rezistat doar o repriză în fața campioanei Dinamo

CSU din Suceava a încheiat sezonul cu o înfrângere, scor 27-34, suferită miercuri, în sala “Dumitru Bernicu” în fața campioanei Dinamo București, în cadrul ultimei etape a Ligii Naționale la handbal masculin.

Echipa antrenată de Petru Ghervan a făcut spectacol într-o primă repriză în care a condus și cu cinci goluri, dar a intrat la pauză cu un avantaj minim, scor 16-15.

Gruparea bucureșteană a preluat pentru prima oară conducerea în debutul reprizei secunde și s-a distanțat decisiv în ultima sfert de oră pentru scorul final de 27-34.
CSU din Suceava: Makaria, Grigoraș, Andreescu – Lăzurcă (6 goluri), Roșu (6), Urdă (5), Furak (3), Lupu (3), Szasz (2), Kbilashvili (2), Mihalcea, Ștefan, Juverdianu, Vizitiu, Bologa.

În urma acestui rezultat, echipa suceveană a terminat campionatul pe locul 10. (D.C.)