Tuesday , May 14 2024

Burleanu, primit cu ostilitate pe Areni

Prezent ieri la meciul dintre Foresta și Juventus, președintele Federației Române de Fotbal a fost huiduit de o parte dintre spectatorii suceveni, care i-au cerut demisia. Huiduielile s-au amplificat pe parcursul primei reprize, odată cu deciziile arbitrului Rusandru, iar principalul contestatar a fost evacuat de pe stadion. La pauză, Burleanu s-a refugiat în loja oficială, lângă Dorin Goian

burleanu evacuat

Răzvan Burleanu a asistat ieri la meciul de pe stadionul Areni dintre Foresta Suceava și CS Juventus București, încheiat cu 1-2.
Față de precedentele vizite în nordul Moldovei, de această dată, președintele Federației Române de Fotbal a avut parte de o primire ostilă din partea pubicului sucevean. Astfel, după minutul de reculegere ținut înaintea meciului în memoria fostului internațional român Daniel Prodan, crainicul stadionului a anunțat prezența lui Bur­leanu în tribune, moment în care o parte dintre spectatorii suceveni au reacționat dur, cerându-i demisia șefului de la Casa Fotbalului.
Huiduielile s-au amplificat pe parcursul primei reprize, odată cu deciziile arbitrului Lucian Rusandru, iar cel mai vehement contestatar a lui Răzvan Bur­leanu chiar a fost evacuat din ­in­­cinta stadionului de către forțele de ordine.
Dacă în prima repriză a stat la două scaune distanțe de fostul său susținător la alegerile pentru șefia FRF, actualul președinte al celor de la Juventus București, Gheorghe Chivorchian, la pauză, Răzvan Burleanu a plecat din tribună și a urmărit repriza a doua din loja oficială, alături de președintele Forestei Suceava, Dorin Goian.
Inaintea meciului de pe Areni, Răz­van Burleanu a asistat la turneul “Fotbal și feminitate”, ­competiție or­­ga­­nizată de FRF și găzduită pentru al doilea an consecutiv de municipiul Suceava. (Dănuț CHIDOVET)

ADU, AUR, PSD și REPER, obligate de Biroul Electoral Municipal Suceava să respecte legea privind afișajul electoral

Viceprimarul Lucian Harșovschi a reiterat avertismentul pe care l-a făcut la adresa formațiunilor politice care …