Monday , May 6 2024

Pugilistul fălticenean Răzvan Ciobanu a cucerit argintul la naționalele de tineret

Boxerul de la Şomuz Fălticeni a devenit vicecampion național la categoria 80 de kilograme

Pugilistul fălticenean Răzvan Ciobanu a cucerit medalia de argint la Campionatul Național de box pentru tineret ce a avut loc pe parcursul săptămânii trecute la Târgu Jiu.

Sportivul antrenat de maestrul emerit Vasile Nistor la Şomuz Fălticeni a urcat pe treapta a doua a podiumului la categoria 80 de kilograme, după o finală pierdută în fața gorjeanului Angelo Tudoșescu.

Clubul fălticenean a încheiat astfel anul competițional 2022 cu un total de 14 medalii cucerite la Campionatele Naționale, Cupr României și turneele internaționale. (Dănuț CHIDOVEȚ)