Tuesday , April 30 2024

Albert Hofman a debutat cu gol la naționala U19 a României

Atacantul sucevean a marcat în victoria cu 5-1 pe care “tricolorii” au obținut-o duminică, pe terenul selecționatei din Bosnia și Herțegovina

Albert Hofman a marcat pentru echipa națională U19 a României, în meciul amical pe care “tricolorii” l-au câștigat duminică, cu scorul de 5-1, pe terenul selecționatei similare din Bosnia și Herțegovina.

Atacantul sucevean al celor de la Universitatea Cluj a semnat golul doi al României, în minutul 56, fiind schimbat apoi la jumătatea reprizei secunde.

Albert Hofman a început fotbalul în orașul natal, la ACS Junior Câmpulung Moldovenesc, sub îndrumarea antrenorului Mihai Irimie, după care a continuat la Juniorul Suceava. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Şase canotori suceveni au câștigat în acest week-end medalii de aur la Campionatul European din Ungaria

România a cucerit în premieră o medalie de aur în proba masculină de dublu vâsle …