Sunday , April 28 2024

Simona Halep s-a accidentat și a abandonat în lacrimi în meciul cu Angelique Kerber de la Roma

Simona Halep s-a văzut forțată să abandoneze în setul doi al meciului cu Angelique Kerber din turul doi al turneului de la Roma, după ce s-a accidentat la gamba stângă.

Sportiva noastră a câștigat cu ușurință primul set, scor 6-1, iar în cel de-al doilea scorul era egal.

La 3-3 în setul secund, Simona Halep, campioană en-titre la turneul de la Foro Italico, a acuzat o accidentare la gamba stângă și a cerut imediat intervenția fizioterapeutului.

Din păcate, Simona n-a mai putut continua meciul și a părăsit terenul în lacrimi, fiind ajutată să meargă de Angelique Kerber și Darren Cahill.

In afara terenului Halep a fost așezată într-o mașinuță de golf, cu care a fost transportată (foto).

Următorul turneu la care Simona Halep ar trebui să participe este cel de la Roland Garros, programat între 30 mai si 13 iunie.

spotmedia.ro

FCSB e noua campioană a României la fotbal

Un singur punct mai avea nevoie FCSB, în meciul de sâmbătă seara cu Farul Constanța, …