Steaua, victorie chinuita la Botosani

steaua

Steaua a obtinut o victorie chinuita pe terenul celor de la FC Botosani, in etapa a patra a Ligii 1.

Campioana s-a impus cu scorul de 1-0, Iancu marcand in debutul partidei.

Intalnirea la care antrenorul Mirel Radoi a folosit o echipa de rezerve si i-a dat, in premiera, banderola de capitan lui Cojocaru a inceput practic de la scorul de 1-0.

La una din primele faze de joc arbitrul Alexandru Tudor a dictat lovitura libera de la aproximativ 20 de metri, iar Gabi Iancu a inscris cu un sut superb.

Din acest moment Steaua s-a retras in propria jumatate de teren si tras cu dintii de avantajul minim de pe tabela.

Botosaniul a avut ocazii importante de a inscrie, insa Batin, Roman, Martinus sau Croitoru le-au irosit.

Pe finalul disputei, Tade a avut sansa unui 2-0, dar a ratat incredibil din pozitie de unu la unu cu portarul advers.

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …