Steaua pierde dramatic la Timisoara. Rezultatele etapei a zecea

steaua-timisoara

Steaua a pierdut dramatic intalnirea din etapa a zecea de la Timisoara.

Poli s-a impus cu scorul de 1-0, unicul gol fiind marcat in minutul 88, dupa ce stelistii au lovit bara de doua ori.

Steaua s-a deplasat la Timisoara dupa mica revolutie prilejuita de plecarea lui Massimo Pedrazzini si cu patru fotbalisti scosi din lot de Radoi, insa campioana a aratat la fel de palid ca si pana acum.

“Ros-albastrii” au incercat un joc de posesie, insa au gasit rareori drumul spre poarta adversa.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a venit in minutul 22, atunci cand Alexandru Chipciu a sutat de la mare distanta, iar mingea a izbit transversala.

In partea secunda bucurestenii au luat din nou la tinta bara portii banatenilor, Stanciu fiind cel care n-a reusit sa marcheze din cinci metri.

Cum o vorba din fotbal spune ca ocaziile se razbuna, Timisoara a dat lovitura cu doua minute inainte de final, atunci cand Hernandez a inventat un sut superb de la aproximativ 20 de metri si l-a invins pe Nita.

Florin Marin, antrenorul gazdelor, a ajuns la a treia victorie consecutiva in fata Stelei, dupa cele obtinute in sezonul trecut cu Ceahlaul si Otelul.

Iata mai jos rezultatele inregistrate in meciurile programate duminica seara in etapa cu numarul 10 din Liga 1.

CS U Craiova – CSMS Iasi 2-0
Au marcat: Ivan ‘8, Bawab ’87

Astra – Pandurii 1-2
Au marcat: Alibec ’49/ Hora ’27 ’61

ACS Poli – Steaua 1-0
A marcat: Hernandez ’88