Steaua – Ludogorets 1-0. Gol Chipciu, in minutul 88

sursa foto: digisport.ro

Marti seara, in play-off-ul Ligii Campionilor, Steaua a invins, pe Arena Nationala, campioana Bulgariei, Lugodorets Razgrad, cu 1-0.

Golul meciului din prima mansa a fost marcat de Chipciu, in minutul 88, dupa ce acelasi jucator a ratat un penalty in minutul 34 din prima repriza, obtinut de Sanmartean.

Echipele de start:

Steaua Bucureşti: Arlauskis – Râpă, Szukala, Varela, Latovlevici – Prepeliţă, Breeveld – Ad. Popa, Sânmărtean, Stanciu – Chipciu. Antrenor: Constantin Gâlcă.

Ludogoreţ Razgrad: Stoianov – Junior Caicara, Terziev, Moţi, Minev – Zlatinski, Diakov – Aleksandrov, Marcelinho, Misidjan – Hamza. Antrenor: Georgi Dermendjiev.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …