Sorana Cirstea, eliminata categoric de Muguruza de la Doha

Sorana Cirstea a fost eliminata in optimile de finala ale turneului de la Doha, dotat cu premii in valoare de 2.5 milioane de dolari.

sorana

Sportiva noastra a fost invinsa de iberica Garbine Muguruza, scor 6-0, 6-4, dupa o partida in care sportiva noastra si-a revenit doar pe final de meci.

Muguruza a inceput in forta, in timp ce Sorana nu i-a creat probleme in primele 40 de minute.

Jucatoarea din Targoviste a parut epuizata din punct de vedere fizic, dupa ce la finalul saptamanii trecute a evoluat la Fed Cup, si a comis multe greseli nefortate.

Totusi, cand era condusa cu 5-1 in setul secund, Sorana a revenit, a luat trei game-uri la rand, dar era prea tarziu pentru o revenire miraculoasa.

Momentan, Sorana urca doua locuri in clasamentul WTA LIVE, pana pe 36.

Pentru Sorana urmeaza acum o pauza de doar cateva zile, pentru ca saptamana viitoare este inscrisa in turneul de la Budapesta.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …