Thursday , April 18 2024

Şomuz Fălticeni a bifat prima victorie de la startul pregătirilor de iarnă

Echipa antrenată de Daniel Stoica s-a impus, cu scorul de 7-0, în meciul disputat în compania celor de la LPS Suceava

Şomuz Fălticeni a bifat prima victorie de la startul pregătirilor de iarnă, după ce s-a impus marți după-amiază, pe terenul celor de la LPS Suceava, cu scorul de 7-0, într-un meci amical întrerupt în minutul 70 din cauza furtunei. Trupa antrenată de Daniel Stoica a marcat până atunci prin Țapu (3), Toukam, Păiuș, Plăcintă și Eduard Julei (penalty).

Şomuz Fălticeni (prima repriză): C. Pascal – Chiseliță, Tchassem, Aeroaie, Boca, Afalna, Marinescu, Wilfred, Toukam, Păiuș, Țapu. Şomuz Fălticeni (repriza secundă): A. Pascal – Zamă, Robciuc, Plăcintă, Aeroaie, Ionescu, Julei, Micloș, Puha, Manole, Țapu.

Până la startul returului Ligii a III-a, programat pe 7 martie, Şomuz Fălticeni mai are programate amicale cu LPS Suceava (astăzi) și Ceahlăul Piatra Neamț (21 și 28 februarie), toate trei în deplasare.