Tuesday , March 19 2024

Simona Halep s-a calificat in semifinale la Stuttgart

halep

Simona Halep s-a calificat vineri dupa-amiaza in semifinalele turneului de la Stuttgart, dotat cu premii in valoare totala de 731.000 de dolari.

Tenismena noastra a invins-o in sferturile de finala pe italianca Sara Errani (locul 15 in ierarhia WTA), in doua seturi, scor 6-4, 6-4.

Simona si-a adjudecat primul set cu 6-4, dupa ce a facut nu mai putin de 5 breakuri!

Mai exact, toate game-urile cu Errani la serviciu au fost castigate de tenismena noastra.

La randul ei, italianca a facut 4 breakuri, pentru un total fantastic de 9 breakuri consecutive in primul set.

Seria de breakuri a continuat si primele doua game-uri din setul doi, ajungandu-se la 11 breakuri consecutive!

Cosmin Matei, fotbalistul Sepsi, depistat pozitiv la testul antidoping după meciul cu U Craiova

Patronul echipei Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, Laszlo Dioszegi, a declarat, luni, pentru Agerpres, că jucătorul …