Wednesday , April 24 2024

Simona Halep s-a calificat in optimi la Wuhan, dupa abandonul Irinei Begu

halep3

Simona Halep s-a calificat in optimile de finala ale turneului WTA de la Wuhan, China, dupa ce Irina Begu a abandonat in intalnirea din turul al doilea, scor 6-3, 2-0 in setul doi pentru constanteanca.

Irina a inceput cu un break partida, insa Simona a preluat apoi rapid controlul si a condus la un moment dat cu 4-1, 5-2 apoi, si a castigat primul set cu 6-3, dupa aproape 50 de minute de joc intens.

La pauza, insa, Irina a avut nevoie de ingrijiri medicale si de un time-out, iar jocul s-a reluat dupa mai bine de 10 minute.

Begu nu a mai reusit sa ramana pe teren decat 4 minute, timp in care Halep a castigat doua game-uri, ultimele ale meciului.

Simona Halep o va intalni in optimi pe invingatoarea dintre Roberta Vinci (15 WTA) si Iaroslava Shvedova (41 WTA).

Irina Begu este a sasea tenismena care abandoneaza la Wuhan, dupa ce cinci jucatoare de tenis au abandonat deja in primul tur.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …