Simona Halep, eliminata in turul 2 de la Roma dupa un meci de mare lupta

Simona Halep a fost eliminata in turul doi de la Roma de Marketa Vondrousova (44 WTA).

Tanara jucatoare din Cehia s-a impus in trei seturi, dupa un meci de mare lupta, cu 2-6, 7-5, 6-3.

In primul set, Vondrousova a incercat sa joace cat mai agresiv, dar Simona a gasit de fiecare data solutiile perfecte si a castigat setul fara mari emotii.

Lucrurile s-au schimbat insa din setul secund, cand Simona a comis nu mai putin de 19 greseli nefortate, iar Vondrousova a inceput sa o “masacreze” cu scurte perfecte.

In setul decisiv, Simona a acuzat probleme medicale, a primit ingrijiri, dar a continuat sa joace, desi fizioterapeutul i-a spus ca situatia e destul de delicata.

Simona a luptat pentru fiecare minge pe final de meci, dar in cele din urma Vondrousova a reusit sa se impuna si a castigat partida.

Aceasta este a doua victorie pe care Vondrousova o obtine in fata Simonei Halep, dupa cea de la Indian Wells, de anul acesta.

Mai departe, Vondrousova o va intalni in optimile de finala pe Daria Kasatkina.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …