Silviu Casandra, campion national in proba de 50 de kilometri mars

Silviu Casandra

N atletul sucevean a terminat cursa cu timpul de 4 ore, 14 minute [i 14 secunde, la aproape 13 minute fa]a de urm\torului clasat n pentru Silviu Casandra, titlul ob]inut la Bucure[ti este cel de al 33-lea din carier\ n cel\lalt sportiv de la CSM Suceava `nscris `n concurs, Florin Mucu]a, a cucerit medalia de argint la Tineret

Silviu Casandra a c=[tigat s=mb\t\ un nou titlu na]ional `n proba de 50 de kilometri mar[. Atletul sucevean a terminat cursa desf\[urat\ `n Parcul Her\str\u din capital\ cu timpul de 4 ore, 14 minute [i 14 secunde, la o diferen]\ de aproape 13 minute `n fa]a urm\torului clasat, re[I]eanul Marius Cocioran. Ajuns `n pragul v=rstei de 35 de ani, Silviu Casandra a stabilit s=mb\t\ [i un record absolut, titlul obtinu] `n capital\ fiind cel de-al 33-lea din impresionanta sa carier\.

Florin Mucu]a, cel\lalt sportiv care s-a `nscris `n curs\ din partea clubului local CSM Suceava, a `ncheiat proba pe locul patru, cu timpul de 5 ore, 28 de minute [i 58 de secunde, pozi]ie ce i-a asigurat `n schimb medalia de argint la Tineret.,

La edi]ia din acest an, `n proba de 50 de kilometri mar[ din cadrul Campionatelor Na]ionale au luat startul opt atle]i, la linia de sosire ajung=nd doar cinci, dup\ ce restul fie au abandonat, fie au fost descalifica]i pe parcurs. (D\nu] CHIDOVE})