Real Madrid – Barcelona 2-3. Spectacol pe “Santiago Bernabeu”. Messi a adus victoria in prelungiri

barca

Barcelona a castigat dramatic in fata rivalei Real Madrid, scor 3-2, in etapa cu numarul XXXIII din Primera Division. Echipa lui Luis Enrique relanseaza lupta pentru titlul de campioana a Spaniei, gratie victoriei adusa de Lionel Messi in prelungirile partidei de pe “Santiago Bernabeu”. Catalanii au egalat la puncte formatia din Madrid si au urcat pe prima pozitie in clasament, insa “galacticii” au si un meci mai putin disputat.

Golurile invingatorilor au fost marcate de Messi 33′, 90+2′ si Rakitic 73′, in timp ce Casemiro 28′ si James Rodriguez 85′ au punctat pentru Real Madrid.

Real Madrid a jucat in inferioritate numerica din minutul 78, cand Sergio Ramos a primit cartonas rosu pentru un fault asupra lui Messi.