Programul echipelor sucevene în turul Ligii a III-a
In prima etapă, programată la sfârșitul acestei săptămâni, Foresta se va deplasa pe terenul nou-promovatei Gauss Bacău, Bucovina Rădăuți va juca acasă cu CSM Roman, iar Şomuz Fălticeni va primi vizita celor de la CSM Focșani. Derbyuri sucevene vor avea loc după cum urmează: Foresta – Şomuz Fălticeni (31 august), Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți (17 noiembrie), Foresta – Bucovina Rădăuți (30 noiembrie)
Federația Română de Fotbal a stabilit componența celor cinci serii și programul meciurilor din viitorul sezon al Ligii a III-a. Cele trei reprezentante ale județului Suceava, Foresta, Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni, au fost repartizate în Seria I, alături de alte 13 formații: Gloria Buzău, Gauss Bacău, Ceahlăul Piatra Neamț, Ştiința Miroslava, Oțelul Galați, CSM Roman, Sporting Liești, KSE Târgu Secuiesc, CSM Focșani, Sănătatea Darabani, Metalul Buzău, CSM Râmnicu Sărat și CSM Pașcani.
Noul sezon va debuta pe 24-25 august. În prima etapă, Foresta se va deplasa pe terenul nou-promovatei Gauss Bacău, Bucovina va juca acasă cu CSM Roman, iar Şomuz Fălticeni va primi vizita celor de la CSM Focșani.
Meciurile directe dintre echipele sucevene sunt programate după cum urmează: Foresta – Şomuz Fălticeni (31 august), Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți (17 noiembrie), Foresta – Bucovina Rădăuți (30 noiembrie).
Foresta Suceava va disputa meciurile de pe teren propriu vinerea, iar Bucovina Rădăuți și Şomuz Fălticeni sâmbăta.
Prima etapă (24-25 august):
Gauss Bacău – Foresta Suceava
Bucovina Rădăuți – CSM Roman
Şomuz Fălticeni – CSM Focșani
Etapa a II-a (31 august – 1 septembrie):
Foresta Suceava – Şomuz Fălticeni
KSE Târgu Secuiesc – Bucovina Rădăuți
Etapa a III-a (7-8 septembrie):
CSM Focșani – Foresta Suceava
Bucovina Rădăuți – Metalul Buzău
Şomuz Fălticeni – CSM Roman
Etapa a IV-a (14-15 septembrie):
CSM Râmnicu Sărat – Foresta Suceava
Sporting Liești – Bucovina Rădăuți
KSE Târgu Secuiesc – Şomuz Fălticeni
Etapa a V-a (21-22 septembrie):
Foresta Suceava – CSM Roman
Bucovina Rădăuți – Oțelul Galați
Şomuz Fălticeni – Metalul Buzău
Etapa a VI-a (28-29 septembrie):
KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava
Ştiința Miroslava – Bucovina Rădăuți
Sporting Liești – Şomuz Fălticeni
Etapa a VII-a (5-6 octombrie):
Foresta Suceava – Metalul Buzău
Bucovina Rădăuți – CSM Pașcani
Şomuz Fălticeni – Oțelul Galați
Etapa a VIII-a (12-13 octombrie):
Sporting Liești – Foresta Suceava
Sănătatea Darabani – Bucovina Rădăuți
Ştiința Miroslava – Şomuz Fălticeni
Etapa a IX-a (19-20 octombrie):
Foresta Suceava – Oțelul Galați
Bucovina Rădăuți – Ceahlăul Piatra Neamț
Şomuz Fălticeni – CSM Pașcani
Etapa a X-a (26-27 octombrie):
Ştiința Miroslava – Foresta Suceava
Gloria Buzău – Bucovina Rădăuți
Sănătatea Darabani – Şomuz Fălticeni
Etapa a XI-a (2-3 noiembrie):
Foresta Suceava – CSM Pașcani
Bucovina Rădăuți – CSM Râmnicu Sărat
Şomuz Fălticeni – Ceahlăul Piatra Neamț
Etapa a XII-a (9-10 noiembrie):
Sănătatea Darabani – Foresta Suceava
Bucovina Rădăuți – Gauss Bacău
Gloria Buzău – Şomuz Fălticeni
Etapa a XIII-a (16-17 noiembrie):
Foresta Suceava – Ceahlăul Piatra Neamț
Şomuz Fălticeni – Bucovina Rădăuți
Etapa a XIV-a (23-24 noiembrie):
Gloria Buzău – Foresta Suceava
Bucovina Rădăuți – CSM Focșani
Gauss Bacău – Şomuz Fălticeni
Etapa a V-a (30 noiembrie – 1 decembrie):
Foresta Suceava – Bucovina Rădăuți
Şomuz Fălticeni – CSM Râmnicu Sărat
Prima clasată va promova în Liga a II-a la finalul sezonului. (Dănuț CHIDOVEȚ)