Tuesday , April 23 2024

Patricia Tig se califica in turul doi la Miami

patricia tig

Patricia Tig s-a calificat in turul doi al turneului de la Miami dupa ce a invis-o pe britanica Heather Watson.

Sportiva noastra de pe locul 95 WTA s-a impus in doua seturi, scor 7-6 (4), 6-1, intr-o partida ce a durat aproximativ o ora si jumatate.

Daca primul set a fost echilibrat, Tig nu a mai avut nicio emotie in actul secund in fata jucatoarei de pe locul 108 WTA.

Aceasta a fost prima intalnire dintre Tig si Watson.

In turul doi de la Miami, Patricia se va duela cu Kristina Mladenovici, a 22-a favorita a turneului.

In aceasta noapte, de la ora 3:00, Sorana Cirstea se va duela cu Monica Puig, pentru ca Simona Halep si Irina Begu sa evolueze joi.

Novak Djokovic a fost ales Sportivul Anului 2023 la gala Premiilor Laureus. Lista câștigătorilor

Tenismanul sârb Novak Djokovic, liderul clasamentului ATP, a fost ales sportivul anului în cadrul celei …