Muguruza a invins-o categoric pe Sharapova in sferturi la Roland Garros

Garbine Muguruza a invins-o clar pe Maria Sharapova in sferturile de finala ale Grand Slam-ului de la Roland Garros.

bubu

Tenismena iberica s-a impus in meciul disputat miercuri pe arena Phillipe Chatrier in doua seturi, scor 6-2, 6-1.

Doar o ora si 13 minute a durat intalnirea dintre cele doua tenismene, dominata de la un cap la altul de favorita numarul 3.

Muguruza n-a pierdut nici macar un set in cele 5 partide jucate pana acum pe zgura pariziana.

Mai departe, in semifinale, Garbine Muguruza, castigatoarea la Roland Garros in 2016, o va intalni pe invingatoarea sfertului dintre Simona Halep si Angelique Kerber.

Semifinalele feminine de la Openul Frantei se vor disputa joi.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …