Wednesday , April 24 2024

Maroc-Iran 0-1. Prima surpriză de la CM 2018

Iran a învins, vineri, Marocul, scor 1-0, în primul meci din Grupa B de la Campionatul Mondial din Rusia.

maroc-iran

Marocanii au condus jocul prima jumătate de oră, iar apoi iranienii au preluat controlul până la pauză. După revenirea de la cabine s-a repetat scenariul. Iranienii au dat lovitura în minutul 5 al prelungirilor când Bouhaddouz a trimis cu capul în propria poartă după o lovitură liberă executată de reprezentativa Iranului.

A marcat: Bouhaddouz 90+5a

Maroc: El Kajoui – Hakimi, Benatia, Saiss – Boussoufa, Ziyach, El Ahmadi, Harit (82 Da Costa) – N. Amrabat (76 S. Amrabat), El Kaabi (77 Bouhaddouz), Belhanda.

Iran: A. Beiranvand – Ramin, Cheshmi, Pouraliganji – Karim, Omid (78 Hosseini), Haji Safi, Shojaei (68 Taremi) – Jahanbakhsh (85 Ghoddos), Sardar, V. Amiri.

CSU Suceava este finalistă în Campionatul Național pentru tineret

CSU Suceava s-a calificat în finala Campionatului Național de handbal masculin pentru tineret, după ce …