Liga 1: Viitorul lui Hagi smulge un egal cu Dinamo

Viitorul Constanta a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Dinamo, intr-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1.

viitorul-dinamo

Dinamo a deschis scorul inca din primele minute, printr-un sut plasat al lui Vali Lazar, ajuns la a cincea reusita din acest sezon.

Formatia lui Andone a facut insa pasul inapoi dupa marcarea golului, iar Viitorul a inceput sa puna stapanire pe joc.

Iancu a sutat in transversala, Florinel Coman a ratat doua sanse incredibile, astfel ca Viitorul a avut de asteptat pana in minutul 84 pentru egalare.

Dupa o faza fixa la care defensiva dinamovista a fost depasita, Nimely a introdus balonul in poarta din cativa metri.

Dupa acest rezultat, Dinamo ocupa locul 2, cu 16 puncte, patru mai putin decat Steaua, care are insa un meci mai putin disputat.

Viitorul se afla pe locul 5, cu 14 puncte, la egalitate cu CSU Craiova, care are de asemenea un meci mai putin.

Etapa urmatoare, Dinamo va primi vizita Concordiei Chiajna, iar Viitorul se va deplasa la Pandurii.