Tuesday , April 23 2024

Irina Begu a fost eliminata in optimi la Roland Garros

begu

Irina Begu a fost eliminata in optimile de finala de la Roland Garros, al doilea turneu de Mare Slem al anului 2016, dupa un meci in care a fost invinsa de sportiva din Statele Unite Shelby Rogers, locul 108 WTA, scor 3-6, 4-6.

Partida a durat o ora si 21 de minute.

Irina, locul 28 in lume si favorita 25 la Paris, a intrat cu o foarte mare neincredere in aceasta partida, neincredere coroborata si cu o mare oboseala resimtita dupa meciul din ultimul tur, de peste 3 ore si 40 de minute in fata lui Coco Vandeweghe.

Setul 1 a fost pierdut fara istoric, 3-6. In setul 2, Begu a intrat mai bine in joc, a condus cu 2-0, dar totul s-a oprit aici.

Rogers a facut 4 puncte la rand si a castigat apoi mansa cu 6-4.

In sferturi de finala, Rogers va da piept cu Garbine Muguruza din Spania, locul 4 WTA.

Pentru Irina Begu aceasta optime de finala este cel mai bun rezultat inregistrat vreodata de ea la Roland Garros.

Patru arbitri români vor oficia la EURO 2024, în frunte cu Istvan Kovacs

Patru arbitri români, în frunte cu Istvan Kovacs, vor oficia la Campionatul European de fotbal …