FC Pojorâta a realizat scorul ultimei etapei a Ligii a IV-a

Echipa condusă de Vasile Bosancu a surclasat echipa de juniori trimisă de Viitorul Liteni cu scorul de 12-0

FC Pojorâta a realizat scorul ultimei etape a Ligii a IV-a, după ce s-a impus duminică, pe teren propriu, în fața Viitorului Li­teni, cu 12-0. Încununați deja cu titlul de campioni ju­de­țene, oaspeții s-au prezentat la poalele Giumalăului cu echipa de juniori, seniorii fi­ind menajați pentru barajul de promovare contra celor de la Ozana Târgu Neamț. Juniorul Suceava a în­che­iat sezonul pe podium, după ce a trecut de Recolta Fân­tâ­nele, cu scorul de 3-0, Spor­ting Poieni Solca a învins Zimbrul Siret, prin golul lui Pa­rascan, în vreme ce Şo­muzul Preutești a câștigat în fața Victoriei Vatra Mol­doviței, prin reușita lui Andrei Aileni.

Sporting Poieni Solca și Stejarul Cajvana au în­che­iat pe cele două locuri ­retro­­gradabile, ultima termi­nând sezonul în genunchi, cu o neprezentare.

Şomuzul Preutești – Victoria Vatra Moldoviței 1-0

Vânătorul Dorna Candrenilor – Stejarul Cajvana 3-0. (Dănuț CHIDOVEȚ)

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …