Europa League: CFR Cluj castiga fara emotii in Armenia

CFR Cluj a luat o optiune serioasa pentru calificarea in play-off-ul pentru grupele Europa League.

cfr

Formatia antrenata de Toni Conceicao s-a impus cu 2-0 in deplasarea din Armenia, de pe terenul lui Alashkert.

Ardelenii au controlat autoritar aceasta partida si au obtinut o victorie confortabila ce echivaleaza in mare masura cu o calificare in faza urmatoare.

Scorul a fost deschis dupa doar 2 minute de joc, dupa ce Camora l-a gasit excelent in careu pe Tucudean, iar acesta a inscris cu un sut plasat.

CFR Cluj a continuat sa domine, iar scorul a devenit 2-0 imediat dupa pauza, cand Tucudean a transformat o lovitura de la 11 metri.

Mansa retur este programata joia viitoare, la Cluj-Napoca.