Europa League: Astra, batuta clar in Israel

astra

Astra Giurgiu a fost batuta cu 2-0 de Maccabi Haifa, intr-un meci jucat joi seara in Israel si care a contat pentru prima mansa a playoff-ului Europa League.

Giurgiuvenii au fost surclasati clar de israelieni, superiori la toate capitole. Astra se poate chiar declara multumita ca a scapat doar cu scorul acesta!

Primul gol al intalnirii a fost marcat in minutul 30. A marcat spaniolul Rayo, cu un sut superb dintr-o lovitura libera de la 25 de metri.

Rayo putea face 2-0 peste 10 minute, dar a sutat slab dintr-un penalti acordat dupa un hent al lui Morais, iar Lung a retinut.

Israelienii si-au dublat pana la urma avantajul. In minutul 61, Turgeman l-a batut pe Lung cu un sut la coltul lung.

Au mai urmat cateva ocazii mari ale gazdelor, dar tabela nu s-a mai modificat.

Mansa retur, in care Maccabi pleaca favorita certa, va avea loc saptamana viitoare, la Bucuresti.

Ati putut urmari, in format LIVE text, pe site-ul Ziare.com, partida dintre Maccabi Haifa (Israel) si Astra Giurgiu, din prima mansa a playoff-ului pentru calificarea in grupele Europa League.