Alte stiri
Ministrul Mediului: Magazinele, obligate să preia manual ambalajele dacă automatele nu funcţionează
acum 16 mins
Deca: Reforma curriculară începe cu liceul, care este nereformat de multă vreme şi are nevoie de o primenire
acum 39 mins
Turneul final va debuta sambata dimineață, pe terenul complexului Civica Sport Center din Şcheia cu o reeditare a finalei de anul trecut: Railex Burdujeni – Silitorii din George Enescu. Marea finală este programată duminică, de la ora 16.00
Organizatorii celei de-a zecea ediții a Cupei Cartierelor au stabilit, joi, prin intermediul unei trageri la sorți ce a avut loc la Civica Sport Center, componența grupelor și programul meciurilor din cadrul turneului final. Turneul final va debuta astăzi, la ora 8.00, cu meciurile din grupele A și B și va continua după-amiază, cu meciurile din grupele C și D. Duminică sunt programate sferturile de finală, semifinalele, finalele și festivitatea de premiere.
Grupa A:
1. Railex Burdujeni
2. Silitorii din George Enescu
3. Los Blancos Zamca
4. Pui de Lei Burdujeni
Sâmbătă:
ora 08.00: Railex Burdujeni – Silitorii dinGeorge Enescu
ora 08.30: Los Blancos Zamca – Pui de Lei Burdujeni
ora 10.00: Railex Burdujeni – Los Blancos Zamca
ora 10.30: Silitorii din George Enescu – Pui de Lei Burdujeni
ora 12.00: Railex Burdujeni – Pui de Lei Burdujeni
ora 12.30: Silitorii din George Enescu – Los Blancos Zamca
Grupa B:
1. BrandUp Burdujeni
2. Rai Caffe Obcini
3. Croitoria Cuti Obcini
4. Adistal Ițcani
Sâmbătă:
ora 09.00: BrandUp Burdujeni – Rai Caffe Obcini
ora 09.30: Croitoria Cuti Obcini – Adistal Ițcani
ora 11.00: BrandUp Burdujeni – Croitoria Cuti Obcini
ora 11.30: Rai Caffe Obcini – Adistal Ițcani
ora 13.00: BrandUp Burdujeni – Adistal Ițcani
ora 13.30: Rai Caffe Obcini – Croitoria Cuti Obcini
Grupa C:
1. Progzee Burdujeni
2. Family Burdujeni
3. Oscar Cleaning Burdujeni
4. Neromo Centru
Sâmbătă:
ora 15.00: Progzee Burdujeni – Family Burdujeni
ora 15.30: Oscar Cleaning Burdujeni – Neromo Centru
ora 17.00: Progzee Burdujeni – Oscar Cleaning Burdujeni
ora 17.30: Family Burdujeni – Neromo Centru
ora 19.00: Progzee Burdujeni – Neromo Centru
ora 19.30: Family Burdujeni – Oscar Cleaning Burdujeni
Grupa D:
1. Family Obcini
2. Juniorii Burdujeni
3. Bebados George Enescu
4. Craftools Obcini
Sâmbătă:
ora 16.00: Family Obcini – Juniorii Burdujeni
ora 16.30: Bebados George Enescu – Craftools Obcini
ora 18.00: Family Obcini – Bebados George Enescu
ora 18.30: Juniorii Burdujeni – Craftools Obcini
ora 20.00: Family Obcini – Craftools Obcini
ora 20.30: Juniorii Burdujeni – Bebados George Enescu
Duminică:
Sferturi de finală:
ora 10.00: Locul 1 Grupa A – Locul 2 Grupa B
ora 10.30: Locul 1 Grupa B – Locul 2 Grupa A
ora 11.00: Locul 1 Grupa C – Locul 2 Grupa D
ora 11.30: Locul 1 Grupa D – Locul 2 Grupa C
Semifinale:
ora 13.00: Câștigătoare Sfert 1 – Câștigătoare Sfert 3
ora 13.45: Caștigătoare Sfert 2 – Câștigătoare Sfert 4
Finala mică:
ora 15.00:
Finala mare:
ora 16.00:
Cupa Cartierelor 2018 este organizată cu sprijinul următorilor parteneri: Civica Sport Center, Dia-Film, www.GalbenVerde.ro, Asociația Județeană de Fotbal Suceava, Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Suceava, Asociația Județeană „Sportul pentru Toți”, NGGS Grupul de Securitate, Total Bet, și ATU Bar. Obiectiv de Suceava este partener media al competiției.
Lansată în urmă cu nouă ani de site-ul GazetaSV.ro, Cupa Cartierelor la fotbal s-a dovedit una dintre cele mai populare întreceri sportive organizată la nivelul municipiului Suceava. La primele nouă ediții ale competiției au luat parte peste 3.500 de participanți, cu vârste cuprinse între 14 și 40 de ani.
Până acum, trofeul a fost cucerit de Victoria Areni (2009), Victoria Obcini (2010), Railex Burdujeni (2011, 2013, 2016 și 2017), Adistal Burdujeni (2012), Old Bucovina Burdujeni (2014 – profesioniști) și Rai Caffe Obcini (2014 – amatori), Galacticii Centru (2015). (Dănuț CHIDOVEȚ)
Echipa antrenată de Ovidiu Murariu înfruntă sâmbătă, de la ora 15.00, formația FC Bacău Bucovina …