Thursday , April 18 2024

CSU II Suceava a pierdut în deplasarea de la Bacău

Echipa antrenată de Ioan Tcaciuc a pierdut duelul “sateliților” cu CSM II Bacău, cu scorul de 26-30

CSU II Suceava continuă parcursul oscilant în campionatul Diviziei A la handbal masculin. Trupa condusă de Ioan Tcaciuc a suferit a șasea înfrângere în primele 12 etape ale sezonului, după ce a pierdut sâmbătă, pe terenul celor de la CSM II Bacău, cu scorul de 26-30.

Echipa suceveană a condus în debutul meciului cu 4-2, dar băcăuanii au întors repede scorul și au intrat la pauză cu un avantaj de patru goluri, 15-11. Oaspeții au echilibrat ostilitățile în repriza a doua, încheiată la egalitate, insuficent însă pentru a mai întoarce rezultatul.

CSU II Suceava a marcat în meciul de sâmbătă prin Oancea (9 goluri), Alupoaie (4 goluri), Pintilei (3 goluri), Lupu (3 go­luri), Tofănel (2 goluri), Stanciuc (2 goluri), Cozorici (2 goluri) și portarul Duman (un gol).