CSU II Suceava a pierdut clar la Galați

Trupa antrenată de Ioan Tcaciuc a cedat pe terenul celor de la CSU Galați, cu scorul de 25-44 (13-19), într-un meci din cadrul Diviziei A la handbal masculin

CSU II Suceava a încasat cea mai drastică înfrângere de la revenirea în Divizia A la handbal masculin, după ce pierdut sâmbătă, pe terenul celor de la CSU Galați, cu scorul de 25-44, într-un meci contând pentru etapa a VI-a.

Fără aportul vreunui jucător de la prima echipa, trupa antrenată de Ioan Tcaciuc a cedat fizic în repriza secundă, după ce la pauză gălățenii aveau un avantaj de 19-13.

CSU II Suceava: Mihăescu, Şoldan – Cozorici (7 goluri), Alupoaie (7), Lupu (5), Ivan (3), Tofănel (2) și Fedic (1).