CSU Craiova, eliminata de AC Milan din Europa League dupa ce a pierdut si-n retur

craiova-ac milan

CSU Craiova a fost eliminata joi seara in turul trei preliminar al Europea League.

Oltenii au fost invinsi cu 2-0 de AC Milan, in returul de pe San Siro, dupa ce, in urma cu o saptamana, au pierdut acasa cu 0-1.

Astfel, cu scorul general de 3-0, AC Milan merge in play-off, in timp ce CSU Craiova paraseste cupele europene.

In fata a peste 60.000 de spectatori, trupa lui Devis Mangia a jucat curajos, dar a fost surclasata de o echipa mult mai valoroasa.

Italienii au deschis scorul devreme, inca din minutul 9, cand Calancea a inscris cu un sut de la 10 metri, dupa un corner respins de Calancea.

Craiova a avut sansa egalarii peste 10 minute, prin Mitrita, care a primit excelent de la Gustavo, insa sutul lui a fost respins de Donnarumma.

Cea de-a doua reusita a meciului a venit in startul partii secunde si i-a apartinut tanarului Cutrone, dupa o lovitura libera executata de autorul golului din tur, elvetianul Ricardo Rodriguez.

O victorie mai categorica decat o arata scorul pentru AC Milan si o calificare obtinuta fara emotii.