Caroline Wozniacki, eliminata in optimi la Miami de Venus Williams

wozniacki

Favoritele cad pe capete la turneul WTA de la Miami, care se prefigureaza a fi o competitie a surpizelor.

Luni seara a venit randul danezei Caroline Wozniacki, cap de serie numarul patru, sa paraseasca intrecerea, ea fiind invinsa in doua seturi de Venus Williams, scor 6-3, 7-6 (1).

Frumoasa Wozniacki a inceput slab partida cu cea mai mare dintre surorile Williams si a pierdut primul set fara drept de apel.

Actul secund a avut o alta desfasurare, “Caro” reusind breakul si parand a se distanta in castigatoare.

Venus a revenit insa excelent, a egalat si a impins setul in tie-break, acolo unde s-a impus extrem de clar.

Williams s-a calificat astfel in sferturile de finala, acolo unde va evolua impotriva invingatoarei meciului dintre Agnieszka Radwanska si Carla Suarez Navarro.