Tuesday , April 23 2024

Bucovina Rădăuţi a pierdut pe final de meci în faţa liderului Aerostar

Rchipa condusă de Daniel Bălan şi Dorin Goian a cedat sâmbătă, pe stadionul Municipal, în faţa grupării băcăuane, cu scorul de 0-1, într-un meci contând pentru etapa a XVII-a a Ligii a III-a. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Vraciu, în minutul 8429027287_1852458838131568_4995691184705088955_n

Bucovina Rădăuţi a început returul cu o înfrângere la limită, scor 0-1, suferită sâmbătă, pe stadionul Municipal, în faţa liderului seriei întâi a Ligii a III-a, Aerostar Bacău.

Gruparea suceveană a avut cele mai mari şanse de a deschide scorul prin antrenorul Daniel Bălan, care nu a nimerit ţinta din interiorul careului, şi Robert Ciobanu, a cărui execuţie de la 18 metri a trecut peste transversală.

Trupa antrenată de Cristi Popovici a dat lovitura la Rădăuţi în minutul 84, când fostul forestier Cătălin Vraciu, uitat nemarcat, l-a învins pe Puianu cu un şut de la 16 metri.

Bucovina Rădăuţi: Puianu – Alecsandru, Vişinar, Florescu, Antonesei – Vitu, Timiş – Bălan, Ungurianu, Ionesi – Ciobanu. Au mai intrat: Butura, Vicliuc şi Corniciuc.

Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râşnov 0-3

Sănătatea Darabani a stat în această rundă.

In runda următoare, Bucovina RădăuţI va evolua pe terenul braşovenilor de la FC Hărman. (Dănuţ CHIDOVET)

Atleții suceveni au urcat pe podium la semimaratonul “Constantina Diță”

Ciprian Costîn (CSŞ Rădăuți) a cucerit aurul la categoria U20 Patru atleți suceveni au urcat …