Saturday , April 20 2024

Bucovina Rădăuți a pierdut la Galați și rămâne fără niciun punct în acest sezon

Echipa condusă de Daniel Bălan a cedat sâmbătă seară, pe terenul Oțelului, cu scorul de 0-2, într-un meci din cadrul etapei a IV-a a Ligii a III-a u

Bucovina Rădăuți a rămas fără niciun punct în actuala ediție de campionat a Ligii a III-a, după ce a pierdut, cu scorul de 0-2, meciul disputat sâmbătă seară, în nocturnă, pe terenul Oțelului Galați, în epilogul etapei cu numărul 4.

Cu peste 3.000 de oameni în tribune, continuatoarea fostei campioane a României a deschis scorul în minutul 20, când Mus­că a profitat de o greșeală în defensiva rădău­țenilor și a marcat cu latul după o lovitură de colț.

Oaspeții au echilibrat repede disputa și au trecut în patru rânduri pe lângă egalare la oca­ziile avute de Vitu, Ciobanu, Un­gurianu și Daniel Bălan, ulti­mul șutând puțin pe lângă poar­tă dintr-o lovitură liberă de la 25 de metri.

Gălățenii și-au securizat victoria în minutul 85, când Silvestre a finalizat cu capul o cen­trare de pe flacul drept.

Bucovina Rădăuți: Puianu – Alecsandru, Vișinar, Florescu, Antonesei – Vitu, Jamilu – Ungurianu, Macovei, Bălan – Ciobanu. Au mai intrat: Iordan, Tironeac, Timiș și I. Mihai.cl liga 3