Bucovina Rădăuți a pierdut în deplasarea de Focșani

Echipa antrenată de Dorin Goian a cedat sâmbătă, pe terenul celor de la CSM Focșani, cu scorul de 1-0, printr-un gol marcat de Pădineanu, în minutul 54

Bucovina Rădăuți s-a intors fără niciun punct din Vrancea, după ce a pierdut sâmbătă, în fața gazdelor de la CSM Focșani, cu scorul de 0-1, într-un joc contând pentru penultima etapă din campionatul Ligii a III-a.

Gazdele au marcat unicul gol de pe stadionul Milcovul în minutul 54, când Pădineanu a primit o minge în interiorul careului, l-a dribat pe Alecsandru și l-a învins pe Puianu cu un șut în vinclu la colțul scurt.

Bucovina Rădăuți: Puianu – Alecsandru, Vitu, Chirilescu, Antonesei  – Stănescu, Dănilă, Ungurianu – Cerlincă, Bosînceanu, Ciobanu. Au mai intrat: Bălan și Coroamă.

Ultima rundă programează sâmbătă, de la ora 18.00, pe stadionul Municipal din Rădăuți, derbyul sucevean dintre Bucovina și Foresta.