Agnieszka Radwanska, favorita 4, eliminată în turul doi la US Open

radwanska

Jucătoarea poloneză Agnieszka Radwanska, locul 5 WTA şi cap de serie numărul 4, sportiva cel mai bine clasată pe partea de tablou a Simonei Halep, a fost învinsă, miercuri, cu scorul de 6-3, 6-4, de chinezoaica Shuai Peng, locul 39 WTA, în turul doi al US Open, ultimul Grand Slam al anului.

Radwanska a pierdut într-o oră şi 36 de minute. Ea ar fi putut-o întâlni pe Halep în semifinale.

Sportiva poloneză a jucat anul trecut în optimile de finală ale US Open. În acest an, ea a fost semifinalistă la Australian Open, Doha şi Madrid, finalistă la Indian Wells şi câştigătoare la Montreal.

Simona Halep, locul 2 WTA şi a doua favorită la US Open, va evolua, miercuri, în turul 2 al competiţiei, împotriva slovacei Jana Cepelova, locul 65 WTA, pe terenul Louis Armstrong, acelaşi loc pe care s-a disputat şi meciul Peng-Radwanska. Partida româncei va începe după o întâlnire de pe tabloul masculin de simplu.

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturi la Europenele de la Belgrad

Pugilista suceveană Lăcrimioara Perijoc s-a calificat în sferturile de finală ale Campionatelor Europene de box …