Thursday , March 28 2024

GERMANIA, CAMPIOANA MONDIALA: 1-0 cu Argentina

germania

Germania a castigat editia 2014 a Cupei Mondiale dupa ce a invins in marea finala reprezentativa Argentinei, scor 1-0.

gotzeUnicul gol al finalei de la Rio de Janeiro a fost marcat de Mario Gotze, in minutul 113, in a doua repriza de prelungiri.

Intalnirea de pe Maracana a pus fata in fata doua echipe care veneau dupa partide mult diferite. Daca nemtii au spulberat gazda Brazilia, sud-americanii s-au chinuit teribil cu Olanda, calificandu-se dupa penaltiuri.

Finala a inceput si a continuat intr-o maniera echilibrata, putini fiind cei care au incercat sa riste.

Germania şi Argentina sunt la a treia finală de CM. Argentina s-a impus cu 3-2 în 1986, în Mexic, iar Germania a câştigat în 1990, în Italia, cu 1-0.

Supermarketurile nu vor fi închise în week-end. Ciolacu: Rezultă clar că nu e oportun

Premierul Marcel Ciolacu a anunțat, joi, la începutul ședinței de guvern, că supermarketurile nu vor …